Siatkarze PGE Skry Bełchatów gładko pokonali turecki Arkas Izmir w półfinale rozgrywanego w Łodzi turnieju Final Four Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski nie pozwolili sobie odebrać nawet seta. W niedzielę po raz pierwszy w historii klubu walczyć będą o pierwsze miejsce.

Ponad 13 tysięcy widzów przyszło do łódzkiej Atlas Areny dopingować mistrzów Polski, którzy po raz trzeci w ostatnich pięciu latach próbowali awansować do finału turnieju Final Four. W 2008 i 2010 roku zmagania w Łodzi Skra kończyła na trzecim miejscu. Teraz ma już zagwarantowaną minimum drugą pozycję i udział w klubowych mistrzostwach świata w Katarze.

Z trzech setów rozegranych z Arkasem stosunkowo najłatwiejszy był dla Skry pierwszy. Goście wyglądali na trochę przytłoczonych atmosferą w hali, co skrupulatnie wykorzystywali zawodnicy z Bełchatowa. Na pierwszej przerwie technicznej mistrzowie Polski prowadzili 8:6, na drugiej ich przewaga była już o punkt wyższa. Ostatecznie Skra bez większych problemów zwyciężyła w pierwszej partii 25:23.

Drugi set gospodarze wygrali w jeszcze wyższym stosunku (25:21), ale emocji było w tej partii więcej. Wyrównana walka toczyła się do wyniku 21:20 dla tureckiej drużyny. Od tego stanu goście do końca seta nie zdobyli już żadnego punktu.

Znakomicie rozpoczęli natomiast trzeciego seta, który był najbardziej wyrównaną i emocjonującą partią w całym meczu. Arkas szybko objął prowadzenie 7:1 i gospodarze musieli gonić wynik. Do remisu udało im się doprowadzić tuż po drugiej przerwie technicznej (17:17). Od tego momentu do końca seta trwała niezwykle zacięta i wyrównana walka. Nerwową końcówkę zakończył atak Bartosza Kurka z lewego skrzydła. Po tej akcji bełchatowianie zdobyli 28. punkt, wygrali trzeciego seta i mogli się cieszyć ze zwycięstwa w całym meczu.

W niedzielę PGE Skra w walce o pierwsze miejsce w Final Four LM zmierzy się z Zenitem Kazań, który pokonał w półfinale Trentino Volley.

PGE Skra - Arkas 3:0 (25:23, 25:21, 28:26)

PGE Skra Bełchatów: Daniel Pliński, Miguel Falasca, Michał Winiarski, Marcin Możdżonek, Mariusz Wlazły, Bartosz Kurek, Paweł Zatorski (libero) oraz Paweł Woicki, Karol Kłos.

Arkas Izmir: Justin Duff, Kevin Hansen, John Perrin, Emin Gok, Liberman Urango Agamez, Joao Paulo Bravo, Nuri Sahin (libero) oraz Burutay Subasi, Burak Hascan, Zafer Tendar.