Turecki Arkas Izmir i włoskie Trentino PlanetWin365 wywalczyły w czwartek awans do Final Four Ligi Mistrzów siatkarzy. Wcześniej miejsce w turnieju zapewnili sobie gracze Zenita Kazań. Stawkę finalistów uzupełnia gospodarz imprezy - PGE Skra Bełchatów. W pierwszym meczu mistrz Polski zagra z zespołem z Turcji.

Arkas i Trentino awans do Final Four zapewniły sobie po wygraniu złotych setów. Turcy rywalizowali z rosyjskim Lokomotivem Nowosybirsk. Pierwszy mecz Rosjanie wygrali 3:0. Czwartkowy rewanż zakończył się zwycięstwem 3:2 (25:27, 18:25, 25:22, 25:23, 16:14) drużyny tureckiej. Złotego seta Arkas wygrał 15:11.

Złoty set rozstrzygnął również rywalizację dwóch włoskich drużyn. Po przegranej 2:3 z Lube Banca Marche Macerata siatkarze Trentino wygrali rewanż 3:0 (25:18, 25:22, 25:21), a awans do Final Four przypieczętowali zwycięstwem 15:9 w złotym secie.

Finałowy turnieju Ligi Mistrzów zostanie rozegrany w dniach 17-18 marca w łódzkiej Atlas Arenie. W sobotę 17 marca w pierwszym meczu Final Four gospodarz imprezy PGE Skra Bełchatów zagra z Arkasem Izmir. Później na parkiet wyjdą zespoły Zenita i Trentino. Drużyny, które przegrają sobotnie mecze, dzień później zagrają o brązowe medale Final Four.