Trzem sędziom piłkarskim i trzem osobom, które wręczyły im łapówki, prokuratura postawiła zarzuty przyjęcia lub wręczenia korzyści majątkowych w zamian za nieuczciwe zachowania mogące mieć wpływ na wynik meczów prowadzonych przez Małopolski Związek Piłki Nożnej Podokręg Wadowice.

Do przestępstwa miało dojść wiosną 2016 r. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko poinformował w piątek, że podejrzani to mężczyźni w wieku od 27 do 48 lat, głównie mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej. Funkcjonariusze Wydziału Biura Spraw Wewnętrznych Policji w Krakowie 13 lutego zatrzymali czterech podejrzanych. Wszyscy złożyli wyjaśnienia.

Z uwagi na dobro postępowania przygotowawczego prokuratura nie udziela informacji, czy przyznali się oni do popełnienia zarzuconych im czynów - powiedział prokurator Hnatko.

Po przesłuchaniu wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Za zarzucane czyny grozi im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.