"Wszystko wychodzi nam perfekcyjnie. Potrafimy zdobywać punkty i jesteśmy poukładani taktycznie. Z tego należy się cieszyć. Możemy wygrywać nawet z Brazylią czy Kubą, która w fazie interkontynentalnej również błysnęła formą" - powiedział zawodnik siatkarskiej reprezentacji Polski. "Teraz czas na półfinał" - dodał.

Polacy pokonali Brazylię 3:2, Kubę 3:0 i zajęli pierwsze miejsce w grupie F. Ruciak nie zgadza się z opinią, że ekipa z Karaibów odpuściła spotkanie, bo wiedziała, że i tak zagra w półfinale. Na pewno nie uznałbym, że Kubańczycy nie walczyli. Tak samo chcieli wygrać grupę, jak my. Nie mogli się po prostu rozwinąć - ocenił. Stwierdził też, że zwycięstwo nad Kubańczykami wcale nie było dla biało-czerwonych łatwym zadaniem.

Ruciak przyznał, że po zwycięstwach nad utytułowanymi rywalami pewność siebie całej polskiej drużyny zdecydowanie wzrosła. Nie boimy się nikogo. Na pewno fakt, że wygraliśmy swoją grupę w fazie interkontynentalnej, potrafiliśmy pokonać Brazylię i Kubę w Final Six spowodował, że czujemy się mocni, ale z drugiej strony też nam to nie przeszkadza - powiedział. Zastrzegł jednak, że drużyna nie przecenia wartości dotychczasowych zwycięstw. Gramy dobrze, mamy przy tym chłodną głowę. W zespole jest duża mobilizacja i wiara w to, że potrafimy wygrywać - zaznaczył.