Ruch Chorzów awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. W środowym spotkaniu 1/8 finału podopieczni Dariusza Fornalika pokonali po dogrywce Cracovię 2:1.

Wynik spotkania otworzył w 48. minucie spotkania były zawodnik krakowskiej Wisły Łukasz Burliga, który strzałem w długi róg umieścił piłkę w bramce Cracovii. Do wyrównania doprowadził kilka minut później Visniakovs. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ już zmianie.

Kibice nie doczekali się bramek także przez blisko 30 minut. Kiedy wydawało się, że o wyniku spotkania zadecydują karne, w 120. minucie Marek Zieńczuk znakomitym strzałem zapewnił awans do następnej rundy Pucharu Polski.

W gronie ćwierćfinalistów oprócz Ruchu są jeszcze cztery drużyny z ekstraklasy (Śląsk Wrocław, Lech Poznań, Wisła Kraków i broniąca trofeum Legia Warszawa) oraz po jednym przedstawicielu pierwszej (Arka Gdynia), drugiej (Ruch Zdzieszowice) i trzeciej ligi (Gryf Wejherowo).