"Moje baterie są naładowane w stu procentach" - zapewnił podczas oficjalnej prezentacji w Bayernie Monachium Robert Lewandowski, król strzelców niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. W bawarskim klubie będzie grał z nr 9, "odziedziczonym" po Mario Mandzukicu.

Mam świadomość, że Bayern Monachium jest tym klubem, w którym mogę grać na jeszcze wyższym poziomie. Czuje się znakomicie. Miałem bardzo udane wakacje, a moje baterie są naładowane w stu procentach. Wiem, że każdy nowy zawodnik potrzebuje czasu, aby dobrze wejść w zespół, ale mam nadzieję, że w moim przypadku nie będzie to trwało długo i będę mógł pokazać się z najlepszej strony już w pierwszym meczu - powiedział podczas uroczystości 25-letni Lewandowski.

Polak podkreślił, że po czteroletniej grze w Borussii Dortmund nadszedł czas, aby zrobić następny krok w karierze.

Naturalnie naszym celem jest utrzymanie prymatu w Bundeslidze i wygranie wszystkiego co się da w innych rozgrywkach - dodał Polak, który w minionym sezonie aż dwadzieścia razy zmusił bramkarzy Bundesligi do kapitulacji.

1 stycznia 2014 roku Lewandowski podpisał pięcioletni kontrakt z Bayernem Monachium, na mocy którego został jego zawodnikiem od 1 lipca.

(j.)