Robert Lewandowski został najlepszym piłkarzem 17. kolejki niemieckiej ekstraklasy według magazynu "Kicker". W "jedenastce" znalazł się również inny polski zawodnik Łukasz Piszczek. Lewandowski otrzymał notę 1,5, oznaczająca klasę światową.

Robert Lewandowski zdobył dwa gole dla Bayernu Monachium w piątkowym spotkaniu z Freiburgiem /RONALD WITTEK /PAP/EPA

Lewandowski zdobył dwa gole dla Bayernu Monachium w piątkowym spotkaniu z Freiburgiem (2:1), inaugurującym tegoroczną rywalizację w Bundeslidze (jednocześnie ostatnia seria pierwszej rundy). Efektowną bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w doliczonym czasie gry; przyjął piłkę na klatkę piersiową po podaniu Francka Ribery'ego, podbił ją prawą nogą, zaś lewą oddał natychmiast strzał, trafiając do siatki od słupka.

Za ten występ kapitan polskiej reprezentacji, który zdobył już 135 goli w lidze niemieckiej, dostał notę 1,5 (skala 1-6, "jedynka" oznacza klasę światową). "Kicker" uznał, że był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na boisku.

Lewandowski po raz piąty znalazł się w "jedenastce" kolejki, zaś Piszczek - po raz drugi. Drugi z Polaków wpisał się na listę strzelców w wygranym, sobotnim meczu Borussii Dortmund z Werderem Brema 2:1. Piszczek zapewnił BVB trzy punkty w 71. minucie, a jego ocena to "3".

W niedzielę bezbramkowym wynikiem zakończyła się potyczka Mainz z FC Koeln. W zespole gości zagrał Paweł Olkowski - otrzymał notę "4".

Eugen Polanski z Hoffenheim (2:0 z Augsburgiem) pojawił się na boisku na ostatnie trzy minuty, zaś Jakub Błaszczykowski z VfL Wolfsburg (1:0 z Hamburger SV) grał od 89. minuty.