Jak poinformował Bayern Monachium, Robert Lewandowski jest kontuzjowany. Polaka czeka kilka tygodni przerwy.

Według informacji klubu, Robert Lewandowski w czasie meczu z Chelsea Londyn doznał pęknięcia kości piszczelowej w lewym kolanie. Polak będzie musiał odpoczywać przez cztery tygodnie.

Lewandowskiego przebadał dr Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt, lekarz drużyny. Doktorzy zdecydowali na 10 dni unieruchomić w gipsie nogę polskiego napastnika.


Polak bohaterem meczu z Chelsea

Lewandowski bardzo dobrze zagrał w meczu z "The Blues". Jego Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Chelsea Londyn 3:0, a Polak strzelił bramkę i miał dwie asysty przy trafieniach Serge’a Gnabry’ego.

Dla Lewandowskiego była to 11. bramka w tym sezonie Ligi Mistrzów i 64. w historii jego występów w tych rozgrywkach. Dzięki temu Polak zrównał się w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii z Karimem Benzemą. Do trzeciego w klasyfikacji Raula traci 7 trafień.

Lewandowski dziękuje za wsparcie

Robert Lewandowski za pośrednictwem Twittera podziękował za wsparcie. "Dziękuję za wszystkie miłe słowa i wyrazy wsparcia. Trzymajcie kciuki. Wkrótce wrócę i będę gotowy do walki"  - napisał Polak.

Kontuzja może oznaczać, że Lewandowski nie zagra w najbliższych meczach reprezentacji Polski. Kadra Jerzego Brzęczka 27 marca zmierzy się w meczu towarzyskim z Finlandią, a cztery dni później z Ukrainą.

SPRAWDŹ: Liga Mistrzów: Zdobywca 2 goli podziękował Robertowi Lewandowskiemu. "Sam mógł je strzelić"