To już oficjalne - w sezonie 2023 Robert Kubica z ORLEN Team WRT ponownie wystartuje w World Endurance Championship – Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Będzie reprezentował zespół wraz ze Szwajcarem Louisem Delétrazem i Angolczykiem Rui Andrade.

Robert Kubica ma za sobą dwa udane sezony w wyścigach długodystansowych. W pierwszym, wraz z kolegami z zespołu ORLEN Team WRT, triumfował w European Le Mans Series.

Przed rokiem, już w barwach włoskiej Premy, jako pierwszy polski kierowca w historii Kubica stanął na podium wyścigu 24h Le Mans. Wraz z Delétrazem i Włochem Lorenzo Colombo na torze Circuit de La Sarthe zajęli drugie miejsce w klasie LMP2.

W 2023 roku w World Endurance Championship Kubica pojedzie w siedmiu wyścigach rozgrywanych na trzech kontynentach. Sezon rozpocznie się w marcu od zmagań na dystansie 1000 mil w amerykańskim Sebring, a zakończy w listopadzie w Bahrajnie. 

W czerwcu kierowca ORLEN Team po raz kolejny będzie rywalizował w 24h Le Mans, w setną rocznicę pierwszej edycji tego legendarnego wyścigu.

38-letni krakowianin w tym roku zakończył swój udział w rywalizacji w F1. Nie będzie już kierowcą testowym i rezerwowym zespołu Alfa Romeo.

Kalendarz WEC World Endurance Championship 2023:

- 11-12 marca - testy Sebring

- 17 marca - 1000 mil Sebring

- 16 kwietnia - 6 godzin Portimao

- 29 kwietnia - 6 godzin Spa-Francorchamps

- 10-11 czerwca - 24 godziny Le Mans

- 9 lipca - 6 godzin Monza

- 10 września - 6 godzin Fuji

- 4 listopada - 8 godzin Bahrajn