Piłkarz reprezentacji Finlandii Kasper Hamalainen będzie nowym zawodnikiem Lecha Poznań. 26-letni Fin przebywa w Poznaniu od wtorku. Pozytywnie przeszedł testy medyczne i podpisał już trzyletni kontrakt z klubem.

Jestem bardzo zadowolony, że zostałem zawodnikiem Lecha. Od miesiąca myślałem już o tym transferze - przyznał nowy nabytek "Kolejorza". W Poznaniu po raz pierwszy byłem na meczu Lecha z Legią i atmosfera tego spotkania wywarła na mnie olbrzymie wrażenie. Spodobało mi się także miasto i to wszystko spowodowało, że chciałem przyjść do Lecha - dodał.

Kasper Hamalainen to 30-krotny reprezentant Finlandii. Gra najczęściej na pozycji ofensywnego pomocnika. Ma na koncie sześć goli - ostatniego strzelił podczas meczu eliminacji do MŚ 2014 przeciwko Gruzji.

Pozyskanie Hamalainena to pierwsze w zimowym okienku transferowym wzmocnienie wicelidera ekstraklasy. Poznański klub wprawdzie podpisał kontrakt z zawodnikiem Polonii Warszawa Łukaszem Teodorczykiem, ale będzie on obowiązywał dopiero od 1 lipca. Władze Lecha zapewniają, że to jeszcze nie koniec wzmocnień klubu, z którym w tym miesiącu pożegnało się dwóch zawodników. Napastnik Bartosz Bereszyński przeszedł do Legii Warszawa, natomiast pomocnik Jakub Wilk szuka nowego pracodawcy.