Piłkarze AC Milan zremisowali na wyjeździe z PSV Eindhoven 1:1 w pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Bramkę dla włoskiego zespołu zdobył Stephan El Shaarawy, a wynik wyrównał Tim Matavz. Niespodzianką wtorkowych spotkań było zwycięstwo Szachtiora Karaganda nad Celtikiem Glasgow 2:0.

.W starciu z Szachtiorem Szkoci byli zdecydowanymi faworytami. Jednak już pierwszy mecz pokazał, że mistrz Kazachstanu tanio skóry nie sprzeda. Po świetnym meczu rozegranym w Astanie wygrał 2:0. Pierwszą bramkę już w dwunastej minucie zdobył Andriej Finonczenko. Wynik meczu ustalił kwadrans przed końcem Siergiej Chiżniczenko. W drużynie gości nie zagrał Łukasz Załuska. Polski bramkarz obejrzał mecz z ławki rezerwowych. Przed rewanżem w Glasgow to mistrz Kazachstanu jest w dużo lepszej sytuacji. Podobnie jak Real Sociedad, który pokonał w Lyonie Olympique także 2:0.

Z wtorkowych meczów najciekawiej zapowiadało się to w Eindhoven. Miejscowy PSV podejmował AC Milan. Spotkanie lepiej rozpoczęli Włosi, dla których bramkę już w 15. minucie zdobył Stephan El Shaarawy. Potem na murawie dominowali Holendrzy, a wyrównującego gola strzelił Tim Matavz.

Najbliżej awansu jest obecnie Zenit Sankt Petersburg. Rosjanie nie dali szans Pacos de Ferreira - wygrali w Portugalii aż 4:1, a bohaterem meczu okazał się zdobywca trzech bramek Roman Szyrokow. Dobry mecz rozegrała także Viktoria Pilzno. Mistrz Czech pokonał Maribor 3:1.

Rewanżowe spotkania odbędą się w środę 28 sierpnia.