Bartosz Salamon został piłkarzem Sampdorii Genua. Informację podała strona internetowa włoskiego klubu. W Genui będziemy mieli więc dwóch reprezentantów Polski, bo kilka dni temu umowę z klubem podpisał Paweł Wszołek.

Ostatnie pół roku Bartosz Salamon spędził w jednej z najbardziej znanych drużyn świata - AC Milan. Nie zdołał jednak przebić się do pierwszego składu. Nie zaliczył ani jednego występu w pierwszym zespole. Mimo to, jak mówił w wywiadach, nie uważał tego czasu za zmarnowany, bo już trenowanie z gwiazdami światowej piłki pozwoliło mu rozwinąć umiejętności piłkarskie. Nie jest jednak tajemnicą, że dla młodego zawodnika najważniejsza jest regularna gra i taką szansę nasz obrońca może otrzymać w Genui, gdzie liczą na niego jako ewentualnego środkowego obrońcą bądź defensywnego pomocnika.

Zmiana barw klubowych przez Salamona to część większej transakcji. Do Milanu trafił bowiem Andrea Poli. 23-letni pomocnik to etatowy reprezentant Włoch w kategoriach młodzieżowych, który zaliczył już debiut w pierwszej reprezentacji. W ramach rozliczenia za transfer działacze Sampdorii mogli wybrać jednego z piłkarzy Milanu i ich wybór padł właśnie na Salamona.

Transfer przeprowadzono na zasadzie współwłasności. To model praktycznie nieznany poza Italią. Milan zachował bowiem 50 procent praw do karty zawodniczej Polaka. To oznacza między innymi, że Salamon za określoną kwotę będzie mógł wrócić kiedyś do Milanu, a w przypadku transferu do innego klubu Sampdoria i Milan będą musiały podzielić się zyskami.

Urodzony w Poznaniu Salamon przygodę z futbolem rozpoczął w tamtejszym Lechu, ale w 2007 roku wyjechał do Włoch. W marcu tego roku zadebiutował w drużynie narodowej. Do tej pory rozegrał w niej trzy mecze. W nowym klubie spotka się z innym Polakiem - kilka dni temu umowę z Sampdorią podpisał eks-Polonista Paweł Wszołek.