Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia Rally2 Evo) wygrał Rajd Rzeszowski, piątą rundę mistrzostw Polski. Liderem cyklu pozostał Szwed Tom Kristensson (Hyundai I20 R5), który był na trasach Podkarpacia ósmy.

Drugie miejsce wywalczył Sylwester Płachytka (Skoda Fabia Rally2 Evo), który stracił do zwycięzcy 13,1 s, a trzeci był Czech Erik Cais (Ford Fiesta Rally2) - strata 35,1 s. Cais nie punktuje w mistrzostwach Polski, był zgłoszony tylko do mistrzostw strefy Europy Centralnej (FIA CEZ).

Grzyb po raz czwarty w karierze triumfował w swoim rodzinnym mieście Rzeszowie.

Trójkę w mistrzostwach Polski, nie biorąc pod uwagę wyniku Caisa, skompletował Kacper Wróblewski (Skoda Fabia Rally2 Evo) - strata do zwycięzcy 43,4 s.

Kristensson, choć utrzymał prowadzenie w cyklu MP, startu w Rzeszowie nie zaliczy do udanych. Miał pecha, dwa razy przebił oponę i przez to stracił szansę walki o czołową lokatę.

Grzyb wygrał rundę RSMP po raz 12. w karierze, zrównując się w tej statystyce z Andrzejem Koperem i Błażejem Krupą. Dwukrotny mistrz Polski osiągnął to w swoim 135. starcie w zawodach rangi mistrzostw Polski.

W kalendarzu RSMP pozostały jeszcze cztery rundy, wszystkie asfaltowe: Rajd Śląska (9-10 września), Rajd Wisły (30 września - 1 października), Rajd Koszyc (21-23 października, Słowacja) i Rajd Nadwiślański, którego termin musi zostać potwierdzony.

W punktacji mistrzostw Polski prowadzenie utrzymał Kristensson (138 pkt). Drugi jest Grzyb (124 pkt). Trzecią lokatę zajmują Wróblewski (108 pkt).