Holender Dylan Groenewegen z ekipy BikeExchange wygrał w miejscowości Rogaska Slatina drugi etap wyścigu kolarskiego Dookoła Słowenii. Koszulkę lidera zachował zwycięzca pierwszego odcinka Rafał Majka (UAE Team Emirates).

Polak prowadzi również w klasyfikacjach górskiej i punktowej.

Groenewegen najszybciej finiszował z peletonu, wyprzedzając Belga Lionela Taminiaux (Alpecin-Fenix) oraz Niemca Pascala Ackermanna (UAE Team Emirates).

Holender zapadł w pamięć polskim kibicom jako sprawca niebezpiecznego wypadku podczas Tour de Pologne 2020 w Katowicach, gdzie bardzo ucierpiał jego rodak Fabio Jakobsen.

Na 12. pozycji linię mety minął Marcin Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski), a na 25. - Majka.

Po dwóch etapach Majka wyprzedza dwóch Słoweńców - o sześć sekund Domena Novaka (Bahrain-Victorious) oraz o osiem sekund swojego kolegę klubowego i dwukrotnego zwycięzcę Tour de France Tadeja Pogacara.

Pięcioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę w Novym Mescie.

W 2017 roku całą imprezę i jeden z odcinków wygrał Majka, startujący wtedy w barwach ekipy Bora-Hansgrohe.