Agnieszka Radwańska zapewniła sobie miejsce w najlepszej "8" turnieju WTA Tour na kortach ziemnych w Madrycie (z pulą nagród 3 755 140 euro). "Isia" w trzeciej rundzie pokonała Robertę Vinci 7:6 (7-1), 6:4. Nie obyło się bez problemów, bo Włoszka bardzo wysoko postawiła poprzeczkę.

Początek meczu należał do Włoszki, która przełamała Radwańską i wyszła na prowadzenie 3:1. Na szczęście krakowianka szybko doprowadziła do wyrównania (3:3). Do stanu 6:6 obie zawodniczki pewnie utrzymywały swój serwis. Dlatego o losach pierwszej partii zdecydował tie-break. Polka szybko odjechała na 5-0, co zapewniło jej wygraną. Set trwał 44 minuty.

Druga odsłona również była bardzo wyrównana (4:4). Kluczowe okazało się przełamanie serwisu Vinci w dziewiątym gemie. W następnym Radwańska utrzymała swoje podanie bez straty punktu, rozstrzygając losy awansu do ćwierćfinału imprezy w Madrycie. Podczas spotkania z Włoszką Polka zanotowała pięć asów.

Było to czwarte spotkanie obu tenisistek. W wszystkich lepsza była "Isia". Krakowianka wygrała dwa mecze na nawierzchni ziemnej w Rzymie w 2008 i 2010 roku. Była też lepsza od rywalki na twardym korcie w New Haven w 2009 roku.

Polka na 3. miejscu w światowym rankingu

W poniedziałek Radwańska awansowała na 3. miejsce w rankingu WTA Tour, najwyższe w dotychczasowej karierze. Polka wyprzedziła Petrę Kvitovą, bo w wyniku przesunięcia o tydzień całego kalendarza, Czeszka straciła 1000 punktów za ubiegłoroczny triumf w Madrycie. Taka kolejność utrzyma się w najnowszym notowaniu, bowiem Kvitova nieoczekiwanie odpadła w Hiszpanii już w drugiej rundzie.