Broniąca tytułu Legia Warszawa i prowadząca w ekstraklasie Lechia Gdańsk awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski po wyjazdowych zwycięstwach nad pierwszoligowcami. Warszawski zespół wygrał z Chrobrym Głogów 3:0, a piłkarze z Gdańska pokonali Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 3:1.

Emocje w Głogowie skończyły się praktycznie już po pierwszej połowie. Między 31. i 36. minutą bramki dla Legii zdobyli Michał Kucharczyk oraz Portugalczyk Cafu. Drugi z nich ustalił wynik w 82. minucie.

W sumie Legia oddała 14 strzałów (9 celnych), a rywale tylko cztery (dwa celne, ale żadnego w pierwszej połowie).

Kilka godzin wcześniej awansowała Lechia. Gdańszczanie nie mieli większych kłopotów ze spadkowiczem z ekstraklasy Bruk-Betem Termalicą. Bramki dla gości zdobyli Daniel Łukasik, Tomasz Makowski i Rafał Wolski, a jedyną dla ekipy z Niecieczy - Słowak Patryk Misak w 75. minucie (przy stanie 0:2).

Gospodarze ostatnie pół godziny grali w dziesiątkę, dwie żółte kartki zobaczył Piotr Wlazło.

W pierwszym środowym meczu rewelacja obecnego sezonu PP, trzecioligowa (czwarty poziom) Wisła Sandomierz uległa u siebie pierwszoligowej Odrze Opole 0:1.

Dzień wcześniej odpadli m.in. piłkarze Arki Gdynia, którzy w maju ubiegłego roku triumfowali w Pucharze Polski, a w 2018 grali w finale tych rozgrywek. We wtorkowy wieczór przegrali u siebie z Jagiellonią Białystok 0:2.

Tego dnia awans wywalczyły także Miedź Legnica (1:0 we Wrocławiu ze Śląskiem) oraz pierwszoligowa Puszcza Niepołomice po niespodziewanym zwycięstwie nad reprezentantem ekstraklasy Wisłą Płock 3:1.

Pozostałe spotkania tej fazy Pucharu Polski odbędą się w czwartek.