Łukasz Kubot wygrał z Gregą Żemlją w trzech setach 6:3, 6:2, 6:0 w drugim piątkowym meczu w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa. Wcześniej swój pojedynek zwycięsko zakończył także Jerzy Janowicz. Polska prowadzi ze Słowenią 2:0.

W pierwszym secie Słoweniec miał ogromne problemy z odbiorem serwisu Kubota, który popisywał się niezwykle dokładnymi i silnymi uderzeniami. Polak nie miał też większych problemów z przełamaniem serwisu grającego bardzo nerwowo rywala i ostatecznie wygrał 6:3.

Kluczem do zwycięstwa Kubota w drugim starciu okazały się znakomite returny, które pozwoliły mu na przełamanie serwisu rywala już w trzecim gemie. Urodzony w Bolesławcu tenisista nie wahał się odważnie uderzać przy krawędziach kortu, a w razie potrzeby efektownie podbiegać do siatki. W efekcie udało mu się po raz drugi przełamać serwis Słoweńca w siódmym gemie, a całego seta wygrać 6:2.

Trzecia część spotkania przebiegała niemal w całości pod dyktando Polaka, który w walce na przewagi przełamał rywala w pierwszym, trzecim i piątym gemie. Pewnie wygrywał także przy swoich podaniach i ostatecznie zwyciężył bez straty nawet jednego gema, zdobywając tym samym drugi punkt dla Polski.

Na sobotę zaplanowano pojedynek deblowy, w którym Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zagrają z duetem Blaż Kavcic - Żemlja.