Jerzy Janowicz wygrał pierwsze starcie w ramach meczu ze Słowenią w tenisowym Pucharze Davisa. Polak wygrał we Wrocławiu z Borisem Kavciciem 3:0 (6:3; 6:3; 7:5).

Pojedynek ze Słowenią to pierwszy krok w walce o awans do tenisowej elity, czyli Grupy Światowej. Stawkę meczu dobrze rozumiał Janowicz, który od razu zaczął bombardować rywala mocnymi uderzeniami. Świetne serwisy, niewiele błędów własnych i wykorzystywanie potknięć rywala - to wszystko okazało się dobrą receptą na zwycięstwo w dwóch pierwszych setach. Słoweniec zdołał w każdym z nich zdobyć zaledwie 3 gemy. Janowicz szybko przełamywał rywala, budował sobie bezpieczną przewagę i później utrzymywał ją do końca partii.

Dużo trudniej zrobiło się w ostatnim secie. Do stanu 5:5 obaj tenisiści wygrywali swoje gemy serwisowe i wrocławscy kibice szykowali się już na tie-break. Ale Janowicz postanowił zakończyć ten mecz szybciej. Przy 6:5 i podaniu rywala wykorzystał trzecią piłkę meczową i dał Polsce pierwszy punkt.