Kilka dni temu załoga Ocean Challenge Yacht Club pod dowództwem Przemysława Tarnackiego zajęła 2. miejsce w prestiżowych regatach Rolex Middle Sea Race 2019. "To nasz największy sukces w żeglarstwie morskim" - mówi Tarnacki w rozmowie z RMF FM. Patryk Serwański pytał żeglarza o kolejne plany i dobór załogi do tak poważnych wyzwań. Tarnacki przyniósł z kolei do naszego studia wyjątkową kurtkę.

Ocean Challenge Yacht Club po raz kolejny wziął udział w prestiżowych regatach. Załoga pod dowództwem Przemysława Tarnackiego ma już w dorobku regaty Sydney-Hobart w 2017 roku czy Rolex Fastnet Race kilka miesięcy temu. 

Oprócz profesjonalistów w załodze znajdują się także amatorzy. Jak widać, może okazać się to wybuchową mieszanką, bo jacht pod dowództwem Tarnackiego tym razem zajął wyśmienite 2. miejsce w mocno obsadzonych regatach Rolex Middle Sea Race. 

Jak przebiegała rywalizacja na Morzu Śródziemnym i jak wybrać załogę do takiego wyzwania? Kiedy Tarnacki planuje powrót na trasę regat Sydney-Hobart i jak w ogóle zaraził się żeglarską pasją? Na te wszystkie pytania mistrz świata w żeglarstwie odpowiedział w rozmowie z Patrykiem Serwańskim.

Zdradził też historię przyniesionej do studia kurtki, która przez kilkanaście dni dryfowała w wodzie, by później wrócić do właściciela... i to z pełnymi kieszeniami.