Arsenal z Wojciechem Szczęsnym w bramce przegrał na Stamford Bridge z Chelsea 1:2 w derbach Londynu w 23. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Anglii. Polak w 15. minucie sprokurował rzut karny, którego na gola zamienił Frank Lampard.

W pierwsze połowie Chelsea zaprezentowała się znacznie lepiej niż Arsenal. 0bjęła prowadzenie już w szóstej minucie, a gola zdobył Hiszpan Juan Mata. Po podaniu swojego rodaka Cesara Azpilicuety były pomocnik Valencii umieścił piłkę w siatce strzałem pod poprzeczkę z około 15 metrów. Piłkarze Arsenalu oraz ich trener Arsene Wenger protestowali, twierdząc, że bramka nie powinna być uznana, gdyż chwilę wcześniej brazylijski pomocnik gospodarzy Ramires faulował Francuza Francisa Coquelina.

Niespełna dziesięć minut później Szczęsny sprokurował jedenastkę. Sfaulował w polu karnym Ramiresa, który nieupilnowany przez obrońców znalazł się z nim sam na sam. Polak otrzymał za to zagranie żółtą kartkę. Przed surowszą karą uchronił go fakt, że dwóch jego kolegów z zespołu zdążyło wrócić i zaasekurowało go. Jedenastkę wykorzystał Lampard. Była to jego 195. bramka dla Chelsea. Do zrównania się z najskuteczniejszym w historii klubu Bobby'm Tamblingiem brakuje mu jeszcze siedmiu trafień.

Po przerwie częściej do głosu zaczęli dochodzić "Kanonierzy". To przyniosło efekty. W 58. minucie bramkę w sytuacji sam na sam z czeskim bramkarzem Chelsea Petrem Cechem zdobył Theo Walcott. Angielski skrzydłowy wykorzystał asystę Hiszpana Santiego Cazorli.

Szczęsny w tej części gry nie dał się już pokonać rywalom. W 84. minucie popełnił jednak błąd, wychodząc do senegalskiego napastnika Chelsea Demby Ba. Afrykańczyk ominął go i miał przed sobą pustą bramkę. Oddał strzał, został on jednak zablokowany przez Belga Thomasa Vermaelena.

To druga z rzędu porażka Arsenalu i zarazem trzeci kolejny mecz bez wygranej. Mimo to zespół utrzymał szóste miejsce w tabeli. Chelsea, która na własnym stadionie w ostatnich trzech spotkaniach wygrała po raz pierwszy, jest trzecia. Do lidera Manchesteru United, który późnym południem zmierzy się w Londynie z Tottenhamem Hotspur, traci 10 punktów.