Polska - Argentyna 3:2 w ostatnim meczu grupowym na igrzyskach olimpijskich w Atenach. Już pierwsze dwa wygrane w tym meczu sety zapewniły naszej reprezentacji awans do ćwierćfinału.

W ćwierćfinale zagramy z Brazylią. W pierwszych dwóch setach Polacy grali tak dobrze jak w wygranym meczu z Serbią i Czarnogórą. Znów jednym z najlepszych zawodników na parkiecie był Sebastian Świderski, który jednak pod koniec trzeciego seta odniósł kontuzję.

Pierwszy set Polacy wygrali 29:19. Polscy zawodnicy byli skuteczniejsi i w przyjęciu i w ataku. Walka w drugim secie była już bardziej wyrównana, ale znów nasi byli lepsi - wygrali 25:22.

Trzeci set także zaczął się bardzo dobrze dla polskiej reprezentacji. W połowie tej rozgrywki trener Gościniak dokonał dość zaskakujących zmian. Z boiska zeszło dwóch kluczowych zawodników. Zmiennicy nie dotrzymali kroku Argentyńczykom i ostatecznie przegraliśmy trzeciego seta 23:25. Także w kolejnym secie Argentyńczycy byli lepsi - wygrali 25:22.

Polacy odzyskali inicjatywę w ostatnim secie. Najbardziej zacięte starcie tego meczu skończyło się po sześciu piłkach meczowych. Ostatecznie nasi siatkarze wygrali 20:18.

Mecz obserwował specjalny wysłannik RMF do Aten Piotr Salak. Posłuchaj:

Zwycięstwo z Argentyną dało nam awans do ćwierćfinału z czwartego miejsca. Oznacza to, że w kolejnej rundzie spotkamy się z najlepszą drużyną drugiej grupy - Brazylią.

Z grupy A do ćwierćfinałów awansowały oprócz Polski: Serbia i Czarnogóra, Grecja i Argentyna.

Z grupy B oprócz Brazylii: Włochy, Rosja i USA.