Po wczorajszych sukcesach polskich zawodników w Atenach, przyszło bardzo nieudane przedpołudnie. Fatalnie spisują się zapaśnicy, na których szczególnie liczyliśmy. A wieczorem wielkie emocje: siatkarze zagrają o półfinał z Brazylią.

Zapaśnicy w stylu klasycznym Włodzimierz Zawadzki, Radosław Truszkowski i Marek Sitnik przegrywają w eliminacjach walkę za walką. Zawadzki przegrał już dwa pojedynki i bez medalu wróci do kraju.

Kajakarz Adam Seroczyński nie zdołał awansować do finału w konkurencji jedynek na 1000 m. Do tej pory do finałów kajakowych wpłynęło sześć polskich osad. Jutro w półfinałach wystartują Paweł Bauman i Aneta Pastuszka. Nasza zawodniczka w eliminacjach była bohaterką niecodziennego wydarzenia. Polka wypadła przed startem z łódki i na kilka minut znalazła się w wodzie.

Wieczór będzie pełen wydarzeń sportowych: okazje na medal Andrzeja Rżanego w boksie i Kamili Skolimowskiej w rzucie młotem. Przed życiową szansą stoją też siatkarze: wieczorem zagrają mecz o awans do olimpijskiego finału. Na drodze stoi tylko Brazylia – bagatela! – najlepsza drużyna świata... Ale w sporcie wszystko jest możliwe, więc trzymajmy kciuki za biało-czerwonych!