Atletico Madryt jest zainteresowane sprowadzeniem Arkadiusza Milika - donosi hiszpański dziennik "AS", cytowany przez Onet. Jak przypomina portal, umowa Polaka z Napoli wygasa w czerwcu 2021 roku, a strony od wielu miesięcy nie mogą dojść do porozumienia ws. przedłużenia kontraktu.

W obecnych rozgrywkach, jak przypomina Onet, Arkadiusz Milik w 12 meczach zapisał na swym koncie 10 goli, co oznacza, że zdobywa bramkę średnio co 85 minut.

"Jego wysoka forma nie przeszła niezauważona. Działacze Atletico od tygodni poszukują nowej ‘dziewiątki’, która gwarantowałaby gole. Wiele mówiło się o Edinsonie Cavanim, Andrei Belottim czy nawet Krzysztofie Piątku. Zainteresowanie Milikiem nie jest więc żadną niespodzianką. Polak od dawna ma wysokie notowania w Hiszpanii" - podkreśla Onet.

Według doniesień hiszpańskiego dziennika, działacze Atletico mieli kontaktować się już z najbliższym otoczeniem Polaka.

Jak jednak zaznacza Onet, w najbliższych tygodniach przedstawiciele Napoli mają kolejny raz spotkać się z Milikiem ws. przedłużenia jego kontraktu.

"Neapolitańczycy oferują pięcioletni kontrakt z klauzulą wynoszącą 100 milionów euro. Decyzja należeć będzie więc do reprezentanta Polski, którym interesują się też angielskie kluby. Jeśli 25-latek odmówi Napoli, Atletico ponownie się z nim skontaktuje" - czytamy.