Dwa mecze, dwa zwycięstwa. Polscy siatkarze pokonali Egipt w drugim meczu turnieju siatkarskiego na olimpiadzie w Pekinie. Rywal nie był zbyt wymagający - wicemistrzowie wygrali 3:0 (25:21, 25:18, 25:10). Wcześniej Polacy rozbili Niemców 3:0 i są bardzo blisko awansu do ćwierćfinału. W czwartek zagrają z Serbią.

Polacy z reprezentacją Egiptu mieli okazję czterokrotnie spotykać się w Lidze Światowej. Wówczas dość niespodziewanie podopieczni Raula Lozano przegrali jedno ze spotkań 2:3. We wtorek Afrykanie nie stawili większego oporu, a mecz trwał zaledwie godzinę.

Tylko pierwszy set był dość zacięty. Po drugiej przerwie technicznej Polacy włączyli "drugi bieg" i po atakach Mariusza Wlazłego i Sebastiana Świderskiego "odskoczyli" na kilka punktów. Kolejne odsłony pojedynku były już jednostronne. Egipcjanie ułatwiali zadanie Polakom, popełniając w całym spotkaniu aż 19 błędów. W trzecim secie "biało-czerwoni" wręcz rozgromili rywala, pozwalając mu na zdobycie 10 punktów.