Polska pokonała Niemcy 3:0 (25:17, 33:31, 25:20) w meczu grupy B turnieju olimpijskiego siatkarzy. Dominacja Polaków – oprócz końcówki drugiego seta – była niepodważalna. Biało-czerwonym do pokonania rywali wystarczyła tylko godzina i dwadzieścia minut gry.

Zwycięstwo Polaków w ich pierwszym meczu w Pekinie cieszy. Forma wicemistrzów świata była bowiem wielką niewiadomą. Podopieczni Raula Lozano przed igrzyskami przeplatali świetne występy bardzo słabymi, a argentyński trener nie potrafił powiedzieć co się dzieje z siatkarzami.

Na szczęście w meczu z Niemcami Polacy pokazali momentami naprawdę świetną grę. Najlepszym zawodnikiem był bez wątpienia Mariusz Wlazły, który bombardował rywali bardzo silnymi zagrywkami.