Z powodu zbyt silnego wiatru odwołano zaplanowany na godzinę 15 drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Kuusamo. Zawody przeniesiono na jutro, na godz. 9.30. Konkurs będzie składał się tylko z jednej serii. Jutro odbędzie się także konkurs indywidualny - początek o godz. 13.15.

Pogoda miesza szyki organizatorom już od wczoraj. Wtedy wiatr uniemożliwił przeprowadzenie kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego.

Dziś nie było lepiej. Już rano ze skoków musieli zrezygnować kombinatorzy norwescy. Pogoda uniemożliwiła również rywalizację drużynom skoczków. Trener naszej kadry ma jednak zamiar poćwiczyć z zawodnikami. Chce im zorganizować trening motoryczny, który oczywiście nie jest w stanie zastąpić zawodów, ale pozwoli lepiej przygotować się do jutrzejszego konkursu indywidualnego.

Na jutro prognozy są bardziej optymistyczne. Z tego co wiem, wszystko powinno odbyć się zgodnie z planem - zaznaczył Łukasz Kruczek w rozmowie z RMF FM.

O 17 na specjalnej odprawie spotkają się organizatorzy zawodów, przedstawiciele Pucharu Świata i trenerzy. Być może odwołany dziś konkurs uda się przeprowadzić jutro. Takie rozwiązania były już praktykowane - przypomniał trener naszej kadry. Niestety na razie ciężko powiedzieć, czy organizatorom wystarczy czasu na zorganizowanie wszystkich zawodów - w kolejce czekają bowiem także kombinatorzy norwescy

W Kuusamo ma wystąpić siedmiu reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki, Jan Ziobro i Stefan Hula. Ten pierwszy - jako dziesiąty zawodnik poprzedniej edycji PŚ - ma zapewniony udział w konkursie.