Napoli wygrało u siebie z Eintrachtem Frankfurt 3:0 (1:0) w rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansowało do ćwierćfinału. Dwie bramki zdobył Victor Osimhen, a wynik meczu z rzutu karnego ustalił Piotr Zieliński. W pierwszym meczu włoska drużyna zwyciężyła 2:0.

Napoli zagra w ćwierćfinale Champions League po raz pierwszy w historii. W środę było zdecydowanym faworytem nie tylko ze względu na kapitalną formę w ekstraklasie oraz dwubramkową zaliczkę z pierwszego meczu (2:0), ale też z powodu osłabienia ekipy gości. Kilku jej zawodników musiało pauzować z powodu kontuzji, a najskuteczniejszy strzelec Randal Kolo Muani był zawieszony za kartki (dostał czerwoną w starciu we Frankfurcie).

Wszelkie wątpliwości co do losów dwumeczu rozwiał w doliczonym czasie pierwszej połowy oraz na początku drugiej niezwykle skuteczny w tym sezonie Nigeryjczyk Victor Osimhen (45+2. i 53.), który jednak przy tym drugim trafieniu niefortunnie upadł na murawę i doznał urazu nadgarstka. Później grał z obandażowanym przedramieniem.

Zieliński
swoją czwartą bramkę w obecnym sezonie LM zdobył w 64. minucie z rzutu karnego, który sam wywalczył. 28-letni pomocnik reprezentacji Polski wcześniej trafił do siatki w fazie grupowej: dwukrotnie w 1. kolejce z Liverpoolem i raz w 3. serii spotkań z Ajaxem Amsterdam. Z kolei w 2. nie wykorzystał rzutu karnego w starciu z Rangers FC.

W środę grał do 74. minuty. Rezerwowymi gospodarzy byli bramkarz Hubert Idasiak i obrońca Bartosz Bereszyński.

Napoli - Eintracht Frankfurt 3:0 (1:0).

Bramki: Victor Osimhen (45+2, 53), Piotr Zieliński (64-karny).

Sędzia: Anthony Taylor (Anglia).

Pierwszy mecz: - 2:0. Awans: Napoli.