RSC Anderlecht, z Łukaszem Teodorczykiem w składzie, po raz drugi pokonał APOEL Nikozja 1:0 i awansował do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Europejskiej. Dalej zagrają także m.in. Manchester United, Ajax Amsterdam i Olympique Lyon, który wyeliminował Romę.

Jedyną bramkę dla Anderlechtu zdobył w 65. minucie w Brukseli wprowadzony chwilę wcześniej reprezentant Ghany Frank Acheampong. Dziesięć minut po tym golu z boiska został zdjęty Teodorczyk.

Dalej zagra także Olympique Lyon, który - bez Macieja Rybusa w kadrze meczowej - uległ wprawdzie na wyjeździe Romie 1:2, ale wcześniej wygrał u siebie 4:2. Rezerwowym w rzymskim zespole był bramkarz Wojciech Szczęsny.

Emocji nie brakowało w rywalizacji Manchesteru United z FK Rostów. Na wyjeździe "Czerwone Diabły" zremisowały 1:1, a w rewanżu wygrały 1:0 po golu Hiszpana Juana Maty w 70. minucie (efektowna asysta słynnego Szweda Zlatana Ibrahimovica).

W ostatnich sekundach doliczonego czasu niewiele brakowało, żeby doszło do dogrywki. Świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Ekwadorczyk Christian Noboa, ale zmierzającą w tzw. okienko piłkę odbił w efektowny sposób argentyński bramkarz MU Sergio Romero.

W konfrontacji dwóch niemieckich drużyn Schalke 04 Gelsekirchen wyeliminowało po dwóch remisach Borussię Moenchengladbach (1:1 i 2:2).

Pogromca Legii Warszawa z poprzedniej rundy Ajax Amsterdam odrobił straty z pierwszego meczu z FC Kopenhaga (1:2) i w rewanżu zwyciężył u siebie 2:0.

Trzy spotkania w czwartek rozgrywano o godz. 19, a pozostałe od 21.05. Jako pierwsze awans wywalczyły Celta Vigo, Besiktas Stambuł i KRC Genk.

Hiszpański klub okazał się lepszy od rosyjskiego FK Krasnodar, po raz drugi wygrywając, tym razem na wyjeździe 2:0 (wcześniej 2:1). Besiktas - po remisie przed tygodniem na wyjeździe 1:1 - w rewanżu pokonał u siebie Olympiakos Pireus 4:1.

Z kolei w rywalizacji belgijskiej KRC Genk nie miał kłopotów z wyeliminowaniem KAA Gent (5:2 na wyjeździe i w rewanżu 1:1), choć w krajowej ekstraklasie plasuje się niżej od tego zespołu.

Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się w piątek w szwajcarskim Nyonie.