Dan Petrescu nie jest już trenerem Wisły Kraków – z funkcji odwołał go zarząd klubu. Powód? Strata 8 punktów w rozgrywkach Orange Ekstraklasa. Rumuński szkoleniowiec pracował w Krakowie od grudnia ubiegłego roku.

Wicemistrz Polski walczył wieczorem pod Wawelem o awans do fazy grupowej Pucharu UEFA. Krakowska Wisła przegrała jednak z Iraklisem Saloniki 0:1. Rewanż odbędzie się za dwa tygodnie w Salonikach. czytaj więcej

Prezes Wisły nie chciał zdradzić nazwiska nowego szkoleniowca. Poinformował tylko, że nowy trener zostanie powołany bardzo szybko, aby objął zespół przed najbliższym meczem Orange Ekstraklas. Ma on przyjechać z zagranicy. Jego asystentem będzie Kazimierz Moskal. Według informacji do których dotarło RMF, najpoważniejszym kandydatem na następcę Petrescu jest Serb Dragomir Okuka, który w przeszłości zdobył z Legią Warszawa mistrzostwo Polski.

O dymisji Dana Petrescu mówiło się od jakiegoś czasu. Na niekorzyść szkoleniowca przemawiały: przegrana z pierwszym meczu I rundy Pucharu UEFA z Iraklisem Saloniki (0:1) oraz dwa z rzędu remisy w rozgrywkach ligowych - z Pogonią Szczecin 0:0 i Górnikiem Łęczna 1:1.

Ustaliśmy, że dla jego dobra trenera i drużyny będzie lepiej jak na tym etapie współpracy rozstaniemy się. W siedmiu rozegranych meczach ligowych straciliśmy 8 punktów, co jest dla nas groźnych sygnałem, gdy chcemy walczyć o powrót do nas korony mistrzowskiej - tłumaczył prezes krakowskiego klubu Ludwik Miętta-Mikołajewicz.