Kibice odliczają godziny do meczu sezonu - spotkania Panathinaikosa Ateny z Wisłą Kraków. Emocje są na pewno dużo większe niż przed każdym innym spotkaniem - przyznaje trener Wiślaków Jerzy Engel.

W pierwszym spotkaniu wygrała Wisła 3:1. Spodziewać się można, że Panathinaikos ruszy do ataku od pierwszej minuty, aby odrobić straty z Krakowa. Wiślacy są na to przygotowani.

Jesteśmy taktycznie przygotowani na nawałnicę Greków i na pewno niczym nas nie zaskoczą - twierdzi obrońca Wisły Tomasz Kłos. - Czeka nas bardzo ciężki mecz, ale nie powoduje to nerwowej atmosfery w drużynie. Jestem optymistą i myślę, że zdołamy awansować do Ligi Mistrzów.

Wiadomo już, że na stadionie w Atenach zagra napastnik Wisły Kraków Tomasz Frankowski. Król strzelców ubiegłego sezonu odczuwał bóle w stopie, ale lekarze doprowadzili go do pełnej sprawności. Jaka jest atmosfera w stolicy Grecji, o tym w relacji wysłannika RMF do Aten Wojciecha Słonia:

Przed meczem rodzinne emocje sportowe w domu państwa Sikorowskich. Pan Andrzej, znany muzyk i lider zespołu Pod Budą, to zagorzały kibic krakowskiej Wisły. Jego żona Chariklia jest Greczynką. Biała Gwiazda czy Zielone Koniczynki? Za kim będą ściskać kciuki, sprawdzał nasz reporter Marek Balawajder:

Kibiców na podkrakowskim lotnisku w Balicach żegnał nasz reporter Witold Odrobina: