Krakowska policja dostała nagranie meczu sobotniego Wisły Kraków z Odrą Wodzisław. Zdjęcia z monitoringu przekazali policji przedstawiciele Wisły Kraków. W trakcie spotkania ktoś rzucił nożem w stronę murawy stadionu. Jutro na krakowskim stadionie odbędzie się mecz Polska - Stany Zjednoczone. Spotkanie będzie zabezpieczać dziewięciuset policjantów.

Kontrola kibiców przed jutrzejszym spotkaniem będzie dużo bardziej dokładna. Po pierwsze – jest to mecz podwyższonego ryzyka, po drugie – rzucony w sobotę nóż dał przedstawicielom Wisły dużo do myślenia. Choć jak mówi rzecznik krakowskiego klubu Adrian Ochalik, takim sytuacjom trudno zapobiec. W polskim prawie jest tak, że nie można rewidować osób, więc przedmioty tego typu niestety pojawiają się na stadionie. Wygląda na to, że zabezpieczenia są niewystarczające.

Okazało się jednak, że nóż nie był jedynym przedmiotem, który poleciał na murawę wiślackiego stadionu. W kierunku zawodnika Odry rzucona została też butelka - powiedział reporterowi RMF FM rzecznik spółki Ekstraklasa SA Adrian Skubis:

Jeśli na meczu Polska-USA taka sytuacja się powtórzy, konsekwencje mogą być olbrzymie. Kara finansowa dla klubu, zamknięcie stadionu, a także nieprzychylne opinie UEFA dotyczące organizacji EURO 2012.

To już drugi taki incydent na stadionie przy ul. Reymonta. Dziewięć lat temu podczas meczu Wisły Kraków z Parmą w Pucharze UEFA „Misiek” trafił nożem Dino Baggio. Wówczas drużyna z Krakowa została na rok wykluczona z europejskich rozgrywek. Tym razem, na szczęście, nikt nożem nie dostał.

Kibice wściekli na dystrybutora biletów

Do Krakowa już zjeżdżają kibice z całej Polski. To ci, którym kurierzy nie dostarczyli biletów zamówionych przez Internet. Bilety są od dziś do odebrania w kasie przy stadionie Wisły.

Przed kasami nietrudno natknąć się na samochody z różnych województw. Kibice bardzo narzekają na internetowego dystrybutora biletów. To przez niego – chcąc uniknąć jutro gigantycznej kolejki – musieli przyjechać już teraz. Większość fanów nie zostaje jednak na noc w Krakowie. Ze względu na wysokie ceny noclegów, udadzą się poza miasto i dopiero jutro przyjadą na mecz.

Policja - a także Urząd Miasta Krakowa - zaapelowały, aby kibice wybierający się na jutrzejsze spotkanie samochodami czy też autokarami, mieli za przednią szybą pojazdu białą kartkę z napisem "Polska-USA". Dzięki temu policja bez problemu będzie kierować w rejon miejsc parkingowych.