Reprezentacje Niemiec i Argentyny to pierwsi ćwierćfinaliści mistrzostw świata w piłce nożnej. 30 czerwca obie drużyny spotkają się na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Niemcy w ćwierćfinale mundialu! Szwedzi wracają do domu. Podopieczni Jurgena Klinsmanna pokonali w 1/8 finału Szwecję 2:0. Na Allianz Arena w Monachium dwukrotnie do bramki rywali trafił Lukas Podolski. czytaj więcej

Niemcy w doskonałym stylu pokonali w 1/8 finału Szwecję 2:0. O zwycięstwie gospodarzy mundialu zdecydował już pierwszy kwadrans spotkania, które odbyło się na Allianz Arena w Monachium. W 4. i 12. minucie gole zdobył Lukas Podolski.

Reprezentacja Argentyny została drugim ćwierćfinalistą tegorocznego mundialu. W meczu 1/8 finału, który został rozegrany na stadionie w Lipsku, Argentyńczycy pokonali Meksykanów 2:1. Rozstrzygnięcie meczu przyniosła pierwsza w czasie tego mundialu dogrywka 2x15 minut. W ćwierćfinale Argentyna... czytaj więcej

Spotkanie Argentyny z Meksykiem było bardzo emocjonujące. Obie drużyny nie były w stanie rozstrzygnąć meczu w regulaminowym czasie gry. Po 90. minutach reprezentacje remisowały 1:1. Zwycięska bramka padła dopiero w 98. minucie – zdobył ją Maxi Rodriguez.

W niedzielę dalsza część zmagań o awans do ćwierćfinału. O godz. 17 w Stuttgardzie rozpocznie się mecz między Anglią i Ekwadorem. Natomiast o godz. 21 na stadionie w Norymberdze zagrają reprezentacje Portugalii i Holandii.