Reprezentacja Argentyny została drugim ćwierćfinalistą tegorocznego mundialu. W meczu 1/8 finału, który został rozegrany na stadionie w Lipsku, Argentyńczycy pokonali Meksykanów 2:1. Rozstrzygnięcie meczu przyniosła pierwsza w czasie tego mundialu dogrywka 2x15 minut. W ćwierćfinale Argentyna zmierzy się z Niemcami.

Prowadzenie dla Meksykanów zdobył już w 6. minucie Rafael Marquez. Radość nie trwała jednak długo. 4 minuty później wyrównał Hernan Crespo, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Riquelme skierował piłkę do siatki strzałem głową.

Mimo wielu dogodnych okazji z jednej i drugiej strony więcej goli w regulaminowym czasie gry nie padło. Sędzia Massimo Bussacca ze Szwajcarii zarządził więc dogrywkę 2x15 minut. W 98. minucie zwycięskiego gola dla Argentyny zdobył Maxi Rodriquez.