Niemcy w ćwierćfinale mundialu! Szwedzi wracają do domu. Podopieczni Jurgena Klinsmanna pokonali w 1/8 finału Szwecję 2:0. Na Allianz Arena w Monachium dwukrotnie do bramki rywali trafił Lukas Podolski.

O zasłużonym zwycięstwie gospodarzy mundialu zdecydował już pierwszy kwadrans spotkania. Znakomita współpraca duetu napastników Miroslav Klose – Lukas Podolski przyniosła efekty. Urodzony w Gliwicach Podolski dwukrotnie (w 4. i 12. minucie) skierował piłkę do bramki rywali.

Szwedzi, którzy po czerwonej kartce Teddy Lucica, już od 35. minuty grali w osłabieniu, w niczym nie przypominali drużyny, która w grupowym starciu z Anglikami stworzyła niepowtarzalne widowisko. Na dodatek w 51. minucie spotkania rzutu karnego nie wykorzystał Henrik Larsson.

Niemcy zmierzą się w ćwierćfinale z reprezentacją Argentyny.