Reprezentacja Polski koszykarzy przegrała w Hamburgu z USA 80:111 w finale mistrzostw świata drużyn do lat 17 i zdobyła srebrny medal. To jedyna porażka "biało-czerwonych" w rozegranym po raz pierwszy w historii turnieju.

Puchar dla najlepszego zawodnika imprezy Amerykanina Bradleya Beala wręczyła gwiazda koszykarskiej ligi NBA Niemiec Dirk Nowitzki. Do pierwszej piątki turnieju zostało wybranych dwóch Polaków - Mateusz Ponitka i Przemysław Karnowski. Oprócz nich wyróżnieni zostali Beal i jego rodak James Mc Adoo oraz kanadyjski rozgrywający Kevin Pangos.

Biało-czerwoni walczyli z Amerykanami jak równy z równym w pierwszej kwarcie, ale z minuty na minutę przewaga rywali rosła. Koszykarze z USA dominowali w walce pod tablicami - wygrali w tym elemencie 46:28. Bronili także agresywniej wymuszając na podopiecznych trenera Jerzego Szambelana 27 start. Mimo porażki to największy sukces polskiej młodzieżowej koszykówki. W 1993 roku reprezentacja juniorek (do lat 18) zdobyła w Seulu brązowy medal MŚ.

Polska - USA 80:111 (24:29, 17:29, 21:20, 18:33)

Polska: Tomasz Gielo 21, Mateusz Ponitka 14, Filip Matczak 14, Piotr Niedźwiedzki 10, Grzegorz Grochowski 5, Daniel Szymkiewicz 5, Przemysław Karnowski 3, Michał Michalak 3, Paweł Spica 3, Jakub Koelner 2;

USA: James Mc Adoo 20, Bradley Beal 19, Michael Gilchrist 16, Anthony Wroten 13, Chasson Randle 9, Adonis Thomas 8, Johny O'Bryant 8, Andre Drummond 6, Marquis Teague 4, Quinn Cook 3, Justin Anderson 3, Anthony Parker Jr 2.