Koniec pięknego snu polskich koszykarzy. Biało-czerwoni przegrali w ćwierćfinale mistrzostw świata z reprezentacją Hiszpanii 90:78 i zagrają o miejsca 5-8.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

17:00

Biało-czerwonym pozostała walka o miejsca 5-8. Ich pierwszym rywalem będzie przegrany środowego meczu 1/4 finału Australia - Czechy.

4. kwarta 10'

Koniec meczu. Hiszpania wygrywa z Polską 90:78 i zagra w półfinale. Nam pozostaje walka o 5.miejsce.

Da punkty dorzuca Waczyński.

4. kwarta 9'

Faul Mateusza Ponitki i jeden punkt z linii rzutów wolnych trafia Fernandez. Dwa celne rzuty wolne Waczyńskiego.

4. kwarta 8'

Niecelny rzut Mateusza Ponitki, a spod kosza trafia Claver. Po chwili za 2 trafia Ponitka, tym samym odpowiada Gasol.

4. kwarta 7'

Niecelny rzut z dystansu Adama Waczyńskiego. Za 3 punkty trafia Ricky Rubio i Hiszpania odskakuje na 13 punktów.

4. kwarta 6'

Strata Polaków - niecelne podanie Kuliga do Sokołowskiego. Celny rzut za trzy punkty Rubio. Po chwili faul w ataku Mateusza Ponitki. 10 punktów przewagi Hiszpanii.

4. kwarta 5'

Za trzy punkty trafia Slaughter. 6 punktów straty. Celnie spod kosza Waczyński. Hernangomez zdobywa spod kosza 2 punkty i dorzuca jeden z rzutu wolnego.

4. kwarta 3'

Dwa punkty zza linii rzutów wolnych Ponitki. Po wejściu pod kosz punkty zdobywa Hernangomez-Guerer i tym samym odpowiada Sokołowski. Kolejne punkty Hernangomeza. Dwa oczka zdobywa też Hrycaniuk.

4. kwarta 2'

Dwa punkty spod kosza rzuca Hernangomez. Niecelny rzut Koszarka i jeszcze 3 punkty dorzuca Hernangomez-Guerer.

4. kwarta 1'

Dwa niecelne rzuty za 3 punkty Hiszpanów. W odpowiedzi dwa punkty zdobywa Slaughter i jeszcze był faulowany.

3. kwarta 10'

Skuteczna obrona Polaków i Hiszpanie nie oddali rzutu. W ostatniej akcji nie trafił Koszarek, skuteczna kontra Rubio i trzecia kwarta kończy się wynikiem 67:58 dla Hiszpanii.

3. kwarta 9'

Świetna kolejna akcja Sokołowskiego i zmniejszamy prowadzenie Hiszpanii do 7 punktów.

3. kwarta 8'

Dwa razy niecelnie z linii rzutów wolnych Balcerowski. Jeden punkt dla Hiszpanii zdobywa Hernangomez Guerer. Dwa punkty spod kosza Sokołowskiego.

3. kwarta 7'

Dwa punkty Slaughtera i tym samym odpowiada Llul.

3. kwarta 6'

Celny rzut za trzy punkty Kuliga, 10 oczek przewagi Hiszpanii.

3. kwarta 4'

Ponitka zgubił piłkę, celnym rzutem odpowiedział Rubio. Za trzy trafił Slaughter, a za dwa Hernangomez. Tym samym odpowiedział Kulig.

3. kwarta 3'

Celny rzut Fernandeza za 3 punkty. Hiszpanie uciekają na 9 punktów. kolejny celny rzut Fernandeza i Hiszpanie mają już 12 punktów przewagi. O przerwę prosi Taylor.

3. kwarta 2'

Rzut za trzy punkty Ponitki. Spod kosza odpowiada Rubio.

3. kwarta 1'

Zaczynamy trzecią kwartę. W pierwszej akcji dwa faule Polaków i celnie z rzutów wolnych rzuca Gasol.

15:56

15:54

2. kwarta 10'

Dobre wejście pod kosz i pierwsze punkty Mateusza Ponitki. Niecelny rzut Slaughtera i strata w ataku Hiszpanów. Faul Pau Ribasa i trener Hiszpanii prosi o czas. Dwa celne rzuty wolne Waczyńskiego. Na 2 sekundy przed końcem faul Sokołowskiego na Rubio, którzy dorzuca jeden punkt. Koniec pierwszej połowy, Hiszpania prowadzi z Polską 46:41.

2. kwarta 9'

Celny rzut Gasola z faulem Slaughtera. Hiszpania prowadzi 44:37. O przerwę prosi Taylor. Jeden punkt dorzuca Gasol.

2. kwarta 7'

Niecelny rzut Slaugtera. Celna trójka Rudy'ego Fernandeza.

2. kwarta 6'

Celny rzut Adama Hrycaniuka i przerwa dla trenera Hiszpanii Sergio Scalioro. Rzut wolny Cela i jeszcze dobitka Hrycaniuka i tracimy tylko 2 punkty.

Celny rzut Adama Waczyńskiego. Zmniejszamy przewagę do 6 punktów. Przewinienie niesportowe Adama Waczyńskiego na Pau Ribasie. Ribas dorzuca jeden punkt.

2. kwarta 5'

Celny rzut Adama Hrycaniuka.

2. kwarta 4'

Celny rzut za trzy punkty Hernangomeza. Kolejne trzy dorzuca Rudy Fernandez i trener Mike Taylor prosi o czas. 10 punktów przewagi Hiszpanii.

2. kwarta 3'

Willy Hernangomez Guerer dorzuca jeden punkt z linii rzutów wolnych. Celny rzut za trzy punkty Slaughtera. Tym smaym odpowiada Hernangomez.

2. kwarta 2'

Spod kosza celnie Sokołowski, ale celnym rzutem odpowiada Hernangomez. Za 2 punkty celnie Kulig.

2. kwarta 1'

Niecelny rzut Kuliga i strata A.J. Slaughtera. Z linii rzutów wolnych jeden punkt zdobywa Juancho Hernangomez. Trójką odpowiada Sokołowski. Za dwa punkty ponownie Hernangomez.

1. kwarta 10'

Celny rzut Clavera i niecelny rzut z dystansu Kuliga, po pierwszej kwarcie przegrywamy 22:18.

1. kwarta 8'

Rzut za trzy punkty Damiana Kuliga i mamy remis. Po chili 2 punktami odpowiada Hernangomez.

1. kwarta 7'

Skuteczna akcja Hiszpanów, spod kosza trafił Claver, ale celną trójką odpowiada Łukasz Koszarek.

1. kwarta 6'

Strata Hiszpanów w ataku, ale niecelnie rzucił Ponitka. Za to Rudy Fernandez się nie pomylił. Celnie za 3 punkty rzucił Waczyński.

1. kwarta 5'

Celny rzut za trzy punkty Rickiego Rubio. Hiszpania prowadzi 12:9. Pau Gasol zdobył dodatkowy punkt, a po chwili pod koszem przeciwnika piłkę stracił Waczyński.

1. kwarta 4'

Niecelny rzut z dystansu Waczyńskiego, kontra Hiszpanów, ale sędzia odgwizdał faul w ataku. Dobre wejście pod kosz Victora Clavera i kolejne 2 punkty dla Hiszpanów. Szybko trójką odpowiedział Slaughter.

1. kwarta 3'

Dobra kontra Polaków, Ponitka pdaje do Aarona Cela, którzy rzuca dwa punkty. Celnie za trzy rzucił Rubio i Hiszpania na prowadzeniu.

1. kwarta 2'

Wejście pod kosz i 2 punkty Adama Waczyńskiego. Tym samym odpowiada Ricky Rubio.

1. Kwarta 1'

Pierwsze punkty dla Hiszpanii z linii rzutów wolnych zdobywa Huancho Hernangomez, ale celnym rzutem odpowiada A.J. Slaughter.

15:00

Zaczynamy!

14:54

Znamy już pierwszego półfinalistę! Argentyna wygrywa z Serbią 97:87 i melduje się w najlepszej czwórce mistrzostw.

14:45

Trzeba pamiętać, że ewentualna wygrana Polski może umożliwić biało-czerwonym bezpośredni awans na Igrzyska Olimpijskie. Z Europy promocję do turnieju olimpijskiego zapewnią sobie dwie najlepsze drużyny.

14:42

14:34

Aktualnie trwa pierwszy z ćwierćfinałów turnieju. Argentyna walczy z Serbią i w połowie pierwszej kwarty wygrywa 78:73.

14:32

14:30

Do meczu zostało pół godziny. Na hali w Szanghaju Polska reprezentacja już się rozgrzewa.