Organizatorzy igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Soczi zaprezentowali medale, o które już w przyszłym roku będą walczyć najlepsi sportowcy świata startujący w dyscyplinach zimowych. Najważniejszym elementem na szczególnej urody krążkach jest mozaika przedstawiająca wzory z różnych kultur i grup etnicznych związanych z Rosją.

Medale mają 10 mm grubości i 100 mm średnicy. Ważą od 460 do 531 gramów. Poczucia lekkości i szczególnego charakteru ma in nadawać niezwykłe połączenie metalu i poliwęglanu. Szczególną dumą dla organizatorów są jednak nie ich parametry, a przedstawiony na nich motyw. Jak podkreślają, medale zostały przygotowane bardzo starannie, by pokazać krajobraz Soczi z promieniami słonecznymi padającymi na ośnieżone górskie szczyty i plaże na wybrzeżu Morza Czarnego.

Z przodu medali znajduje się pięć złączonych olimpijskich kół. Na rewersie zapisano natomiast nazwę konkurencji i umieszczono logo igrzysk. Na obręczy znalazła się z kolei nazwa zawodów w językach rosyjskim, angielskim i francuskim.

Igrzyska w Soczi rozpoczną się 7 lutego przyszłego roku i potrwają do 23 lutego. Medale zostaną rozdane w 98 konkurencjach. My najbardziej będziemy liczyć na występy Justyny Kowalczyk i Kamila Stocha.