Szef UEFA Michel Platini pokłócił się z władzami Rzymu o "miasteczko Ligi Mistrzów", które miało zostać zorganizowane z okazji finału rozgrywek w pobliżu Koloseum. Władze Wiecznego Miasta postanowiły jednak przenieść imprezę na teren starożytnego stadionu Circus Maximus.

Platini przypomniał władzom włoskiej stolicy, że decyzje w sprawie lokalizacji zapadły już osiem miesięcy temu, a teraz - jego zdaniem - jest już za późno na jakiekolwiek zmiany. Władze na Kapitolu podjęły natomiast decyzję o przeniesieniu całej imprezy uznając, że zaproponowana przez nie lokalizacja w pobliżu antycznego amfiteatru Flawiuszów nie jest zbyt szczęśliwa. O zmianę tej decyzji apelowali archeolodzy, których zdaniem realizacja tej wielkiej infrastruktury byłaby niebezpieczna dla zabytku.

Z myślą o kibicach futbolu z całej Europy na terenie miasteczka LM utworzone zostaną dwa boiska piłkarskie ze sztuczną murawą, wystawa dla dzieci o historii piłki nożnej oraz stoiska gastronomiczne i toalety.

Włochy zgłosiły swą kandydaturę do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2016 r. Według włoskiego dziennika „La Repubblica”, jeżeli taki jest początek współpracy kraju z Platinim, to lepiej dać sobie z tym spokój.