​Mateusz Masternak nie zdołał wywalczyć mistrzostwa świata WBO w wadze junior ciężkiej. W walce wieczoru podczas gali w Bournemouth przegrał przez techniczny nokaut po siódmej rundzie z broniącym tytułu Brytyjczykiem Chrisem Billamem-Smithem. Powodem była kontuzja żeber.

Masternak (47-6, 31 KO) zaczął walkę ostrożnie, ale od drugiej rundy prezentował się coraz solidniej. Wyprowadzał ciosy, trzymał dystans i można było liczyć, że pokona na punkty broniącego tytułu Anglika. 

Pojedynek przerwany

Po siódmej rundzie, w której Billam-Smith zadał kilka mocnych ciosów, doszło do dłuższej przerwy. Po chwili pojedynek został przerwany. Okazało się bowiem, że z powodu bolesnej kontuzji żeber (prawdopodobnie złamanie) 36-letni polski pięściarz nie jest w stanie kontynuować walki.

Billam-Smith legitymuje się obecnie bilansem 19-1 (12 KO). Natomiast Masternak stracił szansę zostania szóstym w historii polskim mistrzem świata w boksie. 

"Coś w żebrach strzeliło"

Nie wiem dokładnie, co się stało, ale pod koniec szóstej coś w żebrach mi strzeliło. Myślałem, że jak odpocznę to mi przejdzie, ale w kolejnej przerwie nie mogłem oddychać, każdy wdech powodował, że czułem straszny ból i po prostu nie wytrzymałem tego - przyznał Masternak w wypowiedzi dla kanału ringpolska.pl.

Jak zauważył, w tej sytuacji nie ma już znaczenia, jak przebiegał pojedynek.

Rywal zaskoczył mnie brudnym, rwanym boksem, to było bardzo frustrujące, ale radziłem sobie, jego ciosy nie robiły mi jakiejś większej krzywdy. Walki jednak nie wygrałem - podkreślił i podziękował polskim kibicom za wsparcie.

Jedyne, co mogę powiedzieć, to przepraszam - podsumował.

Wasilewski: Mateusz boksował wręcz fantastycznie

Jego niepowodzenie przeżywał też szef grupy Knockout Promotions Andrzej Wasilewski.

Mateusz boksował wręcz fantastycznie, z tego co wiem nieoficjalnie wygrywał u wszystkich trzech sędziów... To jest jednak boks, mężczyźni powyżej 90 kg, każdy cios może powodować jakieś kontuzje, pęknięcia - powiedział.

Już witaliśmy się z gąską, ale walka przegrana, koniec, klęska - zaznaczył.

Billam-Smith legitymuje się obecnie bilansem 19-1 (12 KO). Natomiast Masternak stracił szansę, by zostać szóstym w historii polskim mistrzem świata w boksie zawodowym.