Robert Lewandowski strzelił gola, a Bayern Monachium pokonał Valencię 4:1 w towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym w Pekinie. Obie drużyny przebywają w Chinach w ramach przygotowań do sezonu.

W ekipie mistrzów Niemiec do bramki trafiali Thomas Mueller (16, 45+1), Thiago (54) i Lewandowski (69), który na murawie pojawił się w 58. minucie, zastępując Muellera. Dla Valencii w 27. minucie bramkę głową zdobył Rodrigo.

Na trybunach Stadionu Narodowego zasiadło 49 tys. kibiców. Bawarczycy zdominowali spotkanie i gdyby wykazali się lepszą skutecznością, mogli wygrać znacznie wyżej.

Trener Pep Guardiola dał pograć 20 piłkarzom. Na nietypowej dla siebie pozycji - skrzydłowego - wystąpił Philipp Lahm i zaliczył dwie asysty.

W niedzielę Bayern poleci do Szanghaju, gdzie we wtorek rozegra sparing z Interem Mediolan. Na koniec tournee po Chinach mistrzowie Niemiec zmierzą się w czwartek w Kantonie z miejscowym zespołem Evergrande.