Mimo porażki z Milanem 0:1 piłkarze Celticu Glasgow awansowali do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W drugim wtorkowym meczu grupy D Szachatr Donieck przegrał z Benfiką Lizbona 1:2 i odpadł z pucharowej rywalizacji. Ekipa z Portugalii będzie ją kontynuować w Pucharze UEFA.

Na San Siro w Mediolanie sposób na Artura Boruca w bramce mistrzów Szkocji znalazł jedynie Filippo Inzaghi, który w 69. minucie gry wykorzystał zagranie Brazylijczyka Cafu z prawej strony boiska. To jego 63. trafienie w europejskich pucharach.

Tym samym Włoch objął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców wszech czasów, dystansując Niemca Gerda Muellera. Na ostatnie 12. minut na boisku pojawił się drugi z Polaków w barwach "The Bhoys" Maciej Żurawski.

Drogo kosztowała porażka z Benfiką piłkarzy Szachtara. Przed meczem mieli szanse awansować do 1/8 finału Ligi Mistrzów (w przypadku wygranej i porażki Celtiku), a porażka sprawiła, że choć rozpoczęli rozgrywki od dwóch zwycięstw, to zajęli ostatnie miejsce w grupie i zakończyli rywalizację w europejskich pucharach.

Wcześniej awans do 1/8 finału zapewniły sobie AC Milan, Inter Mediolan, AS Roma, Barcelona, FC Sevilla, Manchester United, Arsenal Londyn i Chelsea Londyn. Mecze w grupie D odbyły się ze względu na udział Milanu w Klubowych Mistrzostwach Świata FIFA w Japonii. W pozostałych grupach rywalizacja zakończy się 11 i 12 grudnia.