​Piłkarze angielskiej ekstraklasy otrzymali zgodę na treningi z kontaktem fizycznym - poinformowała Premier League w komunikacie. To kolejny krok w stronę wznowienia rozgrywek, które są wstrzymane od ponad dwóch miesięcy z powodu pandemii koronawirusa.

Kluby w tej sprawie głosowały jednogłośnie. Piłkarze będą mogli teraz na treningach stosować m.in. wślizgi. Do tej pory zajęcia odbywały się w małych grupach bez kontaktu fizycznego.

W Premier League wykonano 1744 testy na obecność koronawirusa. Osiem dało wynik pozytywny. W środę spodziewane są wyniki kolejnej rundy testów. 

Ponad 2,5 miesiąca przerwy

Angielska ekstraklasa pauzuje od 10 marca i na razie nie ustalono terminu wznowienia rywalizacji, choć nieoficjalnie mówi się o połowie czerwca. Do rozegrania pozostało jeszcze dziewięć kolejek oraz dwa zaległe mecze.

W tabeli zdecydowanie prowadzi Liverpool, który ma 25 punktów przewagi nad wiceliderem - broniącym tytułu Manchesterem City. Kolejne lokaty zajmują Leicester City i Chelsea Londyn.

Wielka Brytania jest jednym z państw najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa. Według oficjalnych danych zanotowano ponad 265 tys. przypadków zakażeń oraz ponad 37 tys. zgonów.