Robert Lewandowski z Borussii Dortmund, który zdobył dwie bramki w wyjazdowym meczu z FC Augsburg (3:1), po raz drugi w tym sezonie trafił do jedenastki kolejki, typowanej przez fachowy magazyn piłkarski "Kicker". Za występ w sobotnim spotkaniu napastnik reprezentacji Polski został oceniony na "2" (noty 1-6, im niższa tym lepsza).

W meczu z Augsburgiem Lewandowski strzelił swojego czwartego i piątego gola w tym sezonie Bundesligi. W rankingu "Kickera" niższą od Lewandowskiego notę, "4", otrzymał jego klubowy kolega Łukasz Piszczek. Trzeci Polak grający w barwach mistrza Niemiec, Jakub Błaszczykowski, od kilku tygodni leczy kontuzję stawu skokowego.

Z kolei w zespole Hannoveru do 66. minuty wyjazdowego meczu z VfB Stuttgart grał Artur Sobiech. Polak zdobył bramkę, a jego drużyna zwyciężyła 4:2. "Kicker" ocenił go na "3".

Natomiast w zespole Mainz w 59. minucie wygranego 2:1 meczu z Nuernberg pojawił się Eugen Polanski. Dostał notę "3,5".