Legia Warszawa pokonała Lechię Gdańsk 3:0 w ostatnim sobotnim spotkaniu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zwycięstwo podopiecznym Macieja Skorży zapewniły trafienia Ivicy Vrdoljaka, Marcina Wolskiego i Miroslava Radovicia. Swoje mecze wygrały także GKS Bełchatów i Ruch Chorzów.

W meczu w Warszawie Lechię poprowadził Rafał Ulatowski. Gospodarze obawiali się trochę jakiegoś zaskoczenia ze strony nowego trenera. Niepotrzebnie. Legia dominowała od pierwszych minut, ale na prowadzenie wyszła dopiero tuż przed przerwą. Po zamieszaniu w polu karnym Lechii i zbyt krótkim wybiciu do piłki dopadł Ivica Vrdoljak i mocno strzelił. Piłka po rykoszecie wpadła do siatki gości.

Na 2:0 podwyższył w 56. minucie Rafał Wolski. Gdańszczanie znów źle wybijali piłkę, Wolski najpierw zgrabnie minął Vuckę, a potem huknął na bramkę Sebastiana Małkowskiego. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Wynik meczu w 84. minucie ustalił Miroslav Radović, który wykorzystał świetne podanie Janusza Gola i pewnie strzelił na interweniującym bramkarzem gości.

Dzięki zwycięstwu Legia powróciła na drugie miejsce w tabeli. Na trzecią pozycję spadł Ruch Chorzów, który we wcześniejszym sobotnim meczu pokonał Cracovię 2:0. Liderem pozostaje Śląsk, wrocławianie w piątek wygrali z Jagiellonią Białystok 2:0. Pierwszy sobotni mecz, w Bełchatowie zakończył się zwycięstwem gospodarzy nad ŁKS Łódź 3:0.