"Zrobię wszystko, byśmy byli najlepsi w kraju, ale też zaistnieli w Europie. Chcemy wspólnie rozwijać klub, iść do przodu, by Legia rosła w siłę" - powiedział nowy trener piłkarzy Legii Warszawa Norweg Henning Berg podczas oficjalnej prezentacji. Jak dodał, nie podjął jeszcze żadnych decyzji w sprawie sztabu szkoleniowego.

Najpierw chcę porozmawiać z wszystkimi zainteresowanymi, poznać ich filozofię, podejście do pracy. Wiadomo jednak, że nowy trener oznacza zmiany, także w sztabie, by każdy miał jasność, że zaczynamy nowy etap. Ważne jednak, by w sztabie byli też ludzie, którzy znają zawodników, kulturę klubu. Postaramy się znaleźć równowagę między tym, co było a nowościami - dodał Henning Berg.

Od poprzednika różni go m.in. podejście do nowego systemu rozgrywek ekstraklasy. Jan Urban był przeciwnikiem zaproponowanych rozwiązań, natomiast Norweg chwali nowe pomysły. Wiem, że to nowy system, ale oceniam go pozytywnie. Faza play off to więcej meczów z najlepszymi, które są najatrakcyjniejsze, spotkań o wysoką stawkę. To oraz krótka przerwa letnia może pomóc w lepszym przygotowaniu do występów w europejskich pucharach, które przecież polskie kluby rozpoczynają dość wcześnie - powiedział nowy trener Legii. 

Warszawska Legia pożegnała się z trenerem Janem Urbanem. Klub poinformował na swojej oficjalnej stronie, że umowa szkoleniowca została rozwiązana za porozumieniem stron. "Przyczyną rozstania jest rozbieżna wizja rozwoju drużyny w najbliższych latach" – czytamy w oświadczeniu. Nowym... czytaj więcej

Prezes mistrza Polski Bogusław Leśnodorski prezentację nowego szkoleniowca rozpoczął od podziękowań dla zwolnionego w czwartek Jana Urbana. Wszyscy będziemy miło wspominać czas spędzony wspólnie z nim w klubie. Idziemy jednak do przodu i stąd ta zmiana - powiedział. Jak podkreślił, Legia sondowała rynek trenerski już od połowy poprzedniego sezonu, ale to nie miało nic wspólnego z wynikami osiąganymi przez zespół prowadzony przez Urbana.

Wiadomo, że grono szkoleniowców, na których nas stać, jest skończone, zamknięte. Stworzyliśmy taką listę oraz kryteria, które nas interesują. Po wielu rozmowach, zebraniu opinii wyszło na to, że większość warunków spełnia właśnie Henning Berg - uzasadnił wybór Leśnodorski. Podarował też byłemu piłkarzowi m.in. Blackburn Rovers i Manchesteru United koszulkę z numerem 1 i jego nazwiskiem.

ug