Brytyjczyk Kris Meeke i Norweg Mads Oestberg będą kierowcami fabrycznego zespołu Citroena w następnym sezonie rajdowych mistrzostw świata. Oznacza to, że w utytułowanej ekipie - wbrew plotkom - nie znalazł się Robert Kubica.

Trzecim kierowcą francuskiego zespołu będzie Khalid al-Qassimi. Katarczyk pojedzie jednak tylko w kilku rundach mistrzostw świata, a jego głównym zadaniem będzie walka o tytuł w mistrzostwach Bliskiego Wschodu.

Pozostała dwójka ma walczyć o tytuły mistrza świata. Meeke jest zwycięzcą cyklu Intercontinental Rally Challenge (IRC) w 2009 roku, a Oestberg w tegorocznych mistrzostwach świata uplasował się na szóstej pozycji.

Oficjalna prezentacja Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team, z udziałem dziewięciokrotnego mistrza świata Francuza Sebastiena Loeba, odbędzie się 16 grudnia w Wersalu.

Gdzie pojedzie Kubica?

Najnowsze wieści z rajdowego rynku transferowego oznaczają, że Kubica jest coraz bliżej występów w barwach brytyjskiego M-Sportu, który wystawia w WRC Fordy Fiesta. Jeden z fińskich portali łączył też Polaka z autem VW Polo, ale ta opcja wydaje się najmniej prawdopodobna.