Paulo Sousa zostawił za sobą spaloną ziemię. Portugalczyk zrezygnował z bycia selekcjonerem naszej reprezentacji na trzy miesiące przed barażowym meczem z Rosją. To spotkanie zdecyduje o przyszłości polskiego futbolu reprezentacyjnego.

Jeśli wygramy z Rosją - dostaniemy się do finału baraży i o awans na mundial zagramy ze zwycięzcą meczu Szwecja - Czechy. Jeśli jednak przegramy z Rosją - nie pojedziemy na mistrzostwa świata do Kataru! 

Trwają gorączkowe poszukiwania trenera, który poprowadzi kadrę przede wszystkim w kluczowym meczu z Rosją. Na giełdzie pojawiają się kolejne nazwiska. Mówi się o powrocie Adama Nawałki, który poprowadził reprezentację podczas bardzo udanego Euro 2016. 

Pojawiła się również kandydatura Czesława Michniewicza. On był selekcjonerem młodzieżówki. Ostatnio pożegnał się ze stanowiskiem trenera Legii. 

Mówi się także o Michale Probierzu, a ostatnio pojawił się nawet pomysł, by kadrę w barażach poprowadził Jerzy Engel. Jego największym sukcesem jest wprowadzenie naszej reprezentacji do turnieju mistrzostw świata w Korei i Japonii w 2002 roku. Problem w tym, że Engel nie jest aktywnym trenerem od 15 lat. 

O kandydatach na nowego selekcjonera z byłym reprezentantem Polski - Tomaszem Kłosem rozmawiał nasz dziennikarz Paweł Pawłowski.

Opracowanie: