Polscy skoczkowie narciarscy rozpoczęli zgrupowanie w Szczyrku. "W zależności od pogody będziemy tam trenowali do czwartku lub do piątkowego przedpołudnia" - poinformował trener kadry Łukasz Kruczek. Formę szlifują tam wszyscy kadrowicze, z dwukrotnym złotym medalistą olimpijskim i mistrzem świata Kamilem Stochem na czele.

Tegoroczny wiosenny cykl treningowy jest praktycznie taki sam, jak w poprzednim sezonie. Nie ma potrzeby zmieniać tego, co było dobre i przyniosło efekty. Zawodnicy są już po badaniach okresowych w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie - dodał szkoleniowiec.

Kruczek podkreślił, że ekipa pracuje nad formą już od ponad miesiąca. Zawodnicy są w treningu już od początku maja, dotychczas realizowali go indywidualnie. Teraz mamy pierwsze zajęcia na skoczni, używamy tego samego sprzętu, jaki mieliśmy w końcówce zimy - zaznaczył.

Pod koniec czerwca kadra prowadzona przez Kruczka ma zaplanowany wyjazd na zgrupowanie do słoweńskiej Planicy. Wcześniej wszystkie zajęcia będą się odbywały na krajowych obiektach.

(MRod)