Rozgrywki Ligue 1 nie zostaną dokończone, co może oznaczać finansowe kłopoty dla wielu grających w nich klubów. Według Calciomercato.com przez kryzys we Francji z AS Monaco do Torino FC może powrócić Kamil Glik.

Do AS Monaco niedługo wróci wielu piłkarzy, którzy do niedawna przebywali na wypożyczeniach. Klub z niewielkiego księstwa nie będzie w stanie im wszystkim płacić regularnie, zwłaszcza, że z powodu przedwczesnego zakończenia Ligue 1 nie otrzymał ostatniej transzy od telewizyjnego nadawcy.

AS Monaco będzie musiało zatem sprzedać część swoich zawodników, aby przetrwać. Według informacji Calciomercato.com jednym z piłkarzy, którzy mogą opuścić Lazurowe Wybrzeże jest Kamil Glik. Prezes Torino FC Urbano Cairo już nieraz dawał do zrozumienia, że chętnie znów widziałby reprezentanta Polski w swoich barwach.

Glik przez pięć lat był zawodnikiem Torino FC. Został kapitanem zespołu i zyskał dużą sympatię kibiców tego klubu. Śpiewano na jego cześć piosenki. Stamtąd w 2016 roku za 11 milionów euro przeniósł się do AS Monaco - przypomina Onet.