Zwycięstwem Justyny Kowalczyk zakończyły się mistrzostwa Polski w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Zdobywczyni Pucharu Świata z Falun zagwarantowała sobie pierwsze miejsce w biegu na 5 km techniką dowolną wynikiem 12 minut i 45 sekund. Tuż za nią uplasowały się Sylwia Jaśkowiec i Kornelia Marek.

W rywalizacji mężczyzn na 10 km techniką dowolną triumfował Maciej Kreczmer z czasem 24 minut i 30 sekund. Z niewiele ponad 20-sekundową stratą znaleźli się za nim Janusz Krężelok i Bogusław Gracz.

Tegoroczny zimowy sezon biegów narciarskich Justyna Kowalczyk zakończyła z Kryształową Kulą w ręku. W pięknym stylu wygrała finałowe zawody w szwedzkim Falun i tym samym zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.